Kokosų vanduo – sveikas gėrimas, kuris ne tik puikiai malšina troškulį, bet ir yra turtingas B grupės vitaminais, svarbiais mineralais bei gražina jus tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Aš rekomenduoju įtraukti šį natūralų kokosų vandenį į savo kasdienį valgiaraštį, išskiriant šias naudas:

  • JAUNYSTĖS ELEKSYRAS: moksliniai tyrimai rodo, kad kokosų vanduo turi citokininų (kinetino ir trans-zeatino). Tai augalinės kilmės hormonai, kurie vaidina didelę reikšmę ląstelių atsinaujinimui, kancerogeninių medžiagų pašalinimui (natūralus senėjimo atitolinimas), kovoja su trombais ir krešuliais (gerina kraujo ir medžiagų cirkuliaciją bei mažina cholesterolio sankaupas).
  • PADEDA VIRŠKINIMUI: kokosų vandenyje yra natūraliai susidarančių, biologiškai aktyvių fermentų (fosfatazatalazės, dehidrogenazės, diastazės, peroksidazės, RNR-polimerazės), kurie pagreitina virškinimo ir medžiagų apykaitą.
  • MINERALAI STIKLINĖJE: skirtingai nei kiti gėrimai, kokosų vanduo savo sudėtyje turi penkis esminius mineralus, esančius žmogaus kūne – tai kalis, kalcis, magnis, fosforas ir natris. Dėl unikalios jų proporcijos kokosų vanduo gali būti vartojamas žmonių, turinčių įvairių sveikatos sutrikimų.
  • ELEKTROLITAI: kokosų vandenyje gausu elektrolitų (vienoje stiklinėje yra 625 mg kalio (12.5% paros normos, natrio – 252,5 mg, 17,5% dienos normos), kurie reguliuoja mūsų nervų, raumenų funkcijas, organizmo hidrataciją, kraujo pH (rūgščių ir šarmų pusiausvyrą), kraujo spaudimą ir atstato pažeistus audinius.

Svarbu palaikyti nuolatinį elektrolitų balansą organizme, o ypatingai po sporto ar viduriuojant.

  • DRĖKINA: kokosų vandenyje esantys natūralūs ingredientai žymiai efektyviau atstato kūno vandens balansą nei tie, naudojami daugumoje sportinių gėrimų, kuriuose dažnai pridedamas cukrus, kuris ne drėkina, o sugeria vandenį iš organizmo. Sportuojant ir prakaituojant žmogaus kūnas praranda daugybę mineralų. Kokosų vanduo puikiai padeda atgauti prarastus mineralus – tai lyg sportinis gėrimas be kenksmingų žmogui priedų.
  • GERINA ŠIRDIES VEIKLĄ: svarbaus mineralo kalio, kurio stiklinėje yra daugiau nei vidutiniame banane, esančio kokosų vandenyje dėka, gali sustiprėti širdies ir kraujotakos veikla.
  • SUMAŽINA KRAUJO SPAUDIMĄ: daugelyje atvejų neproporcingas elektrolitų kiekis žmogaus organizme gali sukelti padidėjusį kraujo spaudimą. Kadangi kokosų vandenyje yra pakankamai esminių elektrolitų, jis gali būti naudojamas kaip spaudimo sureguliavimo priemonė. Siekiant greitai atstatyti elektrolitų pusiausvyrą, netgi rekomenduojama dieną pradėti nuo stiklinės šio ypatingo gėrimo.
  • PAGALBA METANT SVORĮ: kokosų vandenyje visai nėra riebalų, mažai angliavandenių (100ml tik 4.8g), todėl galima drąsiai mėgautis šiuo gėrimu ir nepriaugti papildomų kilogramų.
  • GALVOS SKAUSMAI: galvos skausmą, netgi migreną, dažnai sukelia dehidratacija, t.y. skysčių trūkumas. Tokiu atveju kokosų vanduo gali būti didelė pagalba atgauti trūkstamus elektrolitus ir hidrataciją.
  • ODA: tiems, kurie turi problemų su oda, kokosų vanduo gali padėti ją palaikyti skaisčią, švelnią ir glotnią. Jis puikiai drėkiną odą iš vidaus ir padeda atsikratyti nereikalingų riebalų. Todėl nenuostabu, kad tokie produktai kaip veido kremai, šampūnai, kondicionieriai ar losjonai, kurie savo sudėtyje turi natūralaus kokosų ekstrakto, yra žymiai efektyvesni.

CHI – 100% natūralus!

Kaip naudoti:

Kokosų vandenį naudoti kokteiliuose, ištroškus, ypatingai sporto metu ir/ar po jo – puikiai drėkina iš vidaus.
Kokosų pieną naudokite visur, kur įprastai naudojate gyvulinį pieną – košėse, kaip gėrimą, kokteiliuose ir pan.

 

Komentuoti


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Gauk įkvepiančias naujienas apie sveikatą tiesiai į savo el.paštą