Jei tik būtumėt tai žinoję anksčiau, būtumėte šių sėklų tikrai NEIŠMETĘ. 

Dabar vasara – uogų ir vaisių sezonas, šiomis dienomis – braškių ir arbūzų.

Och, žemiau pateiktas kokteilis tinka ir pradedant dieną, ir ją pabaigus, ir per visą dieną. Kas stiklinėje – braškės? Ot ir ne – arbūzas. Ir su visomis jo sėklomis. Taip taip sumaliau sultingą saldų arbūzą su visomis jo sėklomis, pagardinau karamelinės mėtos lapeliais, ir wuolia – nuostabus kokteilis: saldus, kvapnus ir be galo naudingas, dalinasi mitybos specialistė Gintarė Jonaitytė.

Kad arbūze beveik vanduo (92 proc.) – visi žinome, tad šis vaisius puikiai gali malšinti troškulį ir „pravalyti“ organizmą, bet ir suteikti sotumo jausmą (100 g – 30 kcal) . Be to šimte gramų arbūzo yra apie 30 proc. rekomenduojamos paros vitamino C normos. Bet šį kartą pakalbėkime labiau apie ARBŪZO SĖKLAS – šių vaisių sėklų nauda yra neįkainojama (dažniausiai jas išmetame, o veltui – jos stiprina imuninę sistemą, širdies sveikatą, gerina smegenų veiklą ir ne tik, paaiškina sveikos mitybos ekspertė Gintarė Jonaitytė.:

  1. Tai natūralus amino rūgščių šaltinis:

 

 

Amino rūgštis triptofanas dalyvauja laimės hormono serotonino bei miego hormono melatonino  gamyboje.

Lizinas yra būtinas kalcio absorbcijai ir kolageno susidarymui. Argininas naudojamas mūsų medžiagų apykaitos spartinti  ir širdies bei kraujagyslių sveikatai gerinti. Beje, sėklose esantis amino rūgšties citrulino malatas verčiamas į kitą amino rūgštį – argininą, o ši degina riebalus.

 

 

 

2. Magnio gausa:

100 gramų arbūzų sėklų yra 161% paros normos magnio, kuris gali normalizuoti kraujo spaudimą, kontroliuoti diabetą, lėtinti ląstelių senėjimą, stiprinti palukus (viena iš plaukų slinkimo priežasčių – magnio trūkumas), kontroliuoti angliavandenių apykaitą.

3. Gerina seksualinę sveikatą: arbūzų sėklose esantis likopenas (pigmentinė medžiaga, dėl kurios arbūzas įgauna rausvą spalvą) yra naudingas didinant vyrų vaisingumą, seksualinę aistrą. Remiantis moksliniu dr. Michelle H. Heben ir jos komandos tyrimu, arbūzų sėklos atlieka panašią funkciją kaip ir garsus seksualinis vaistas, prailginantis erekciją, bet be jokio šalutinio poveikio.

4. Puikus būdas kontroliuoti diabetą:

Arbūzų sėklų ekstraktai yra laikomi priešdebetiniais, jie geba sumažinti gliukozės koncentraciją plazmoje, o omega-6 riebalų rūgštys gali taip pat užkirsti kelią 2 tipo cukriniam diabetui (dr.Heben tyrime pastebėta, kad pavirus nuluptas arbūzų sėklas 40-45 minutes, šis nuoviras gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, jį vartojant kasdien).

5. Aktyvina smegenų veiklą:

Arbūzų sėklos turtingos mineralu cinku, kuris ne tik svarbus seksualinei sveikatai, bet šis mineralas yra sėkmingai naudojamas daugelio smegenų ligų ar net kai kurių šizofrenijos formų gydymui.

6. Gerina virškinimą.

Arbūzų sėklos yra gausu maistinėių skaidulų ir vitaminų B (pvz. niacinas (B3) yra būtinas norint išlaikyti mūsų stabilią nervų, virškinimo sistemą ir odos sveikatą, o tiaminas (B1)  padeda gaminti ir pernešti energiją virškinimo metu) reikšmingai gali padėti sureguliuoti svorį ir pačiam virškinimui.

7. Gali sumažinti cholesterolį.

Ar galėjote nuspėti, kad šimte gramų arbūzų sėklų yra net 73 proc. dienos normos riebalų. Daugiausiai vyrauja polinesočiosios riebalų rūgštys – Omega – 6. Remiantis Amerikos širdies asociacija, šios riebalų rūgštys gali sumažinti mūsų cholesterolio kiekį, o – omega 6 – sumažinti kraujospūdį.

 

8. Skatina plaukų augimą, mažina jų lūžinėjimą.

Arbūzų sėklos yra naudingos plaukų augimui skatinti, nes jose yra vario. Be to, varis arbūzų sėklose gali padėti gaminti hemoglobiną. Arbūzų sėklose reikšmingai daug baltymų (100 g. – net 62 proc. paros normos), kurie yra būtini plaukams ir nagams. Pakankamas baltymų kiekis užkirs kelią plaukų ir nagų lūžinėjimui bei padarys juos stiprius ir gražius. Arbūzų sėklose gausu riebalų rūgščių, kurios yra būtinos mūsų plaukams, kad jie būtų drėgni ir saugūs nuo lūžinėjimo, dalinasi mitybos specialistė Gintarė Jonaitytė.

9. Gerina odos būklę.

Arbūzų sėklose yra nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios drėkina mūsų odą. Todėl mūsų oda tampa minkšta, stangri ir be spuogų.

10. Natūraliai mažina uždegimą

Arbūzo minkštime ir sėklose esantys flavonoidai, karotenoidai (likopenas – vienas iš jų) ir triterpenoidai – visi jie turi priešuždegiminių ypatybių.

Parengta pagal 26 m. patirties turinčios medicinos daktarės Michelle H.Heben ir komandos mokslinį tyrimą bei jo apžvalgą „21 Health Benefits of Watermelon Seed”.

Arbūzų sėklų maistinė vertė, remiantis NCCDB (Nutrition Coordinating Center Food & Nutrient Database) or USDA SR28 (United States Department of Agriculture National Nutrient Database for Standard Reference), Harward Health Publishing.

 

 

Komentuoti


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Gauk įkvepiančias naujienas apie sveikatą tiesiai į savo el.paštą