Vieni sakytų, ach, kokia Dievo dovana, kiti – gal net problema?!. O viskas prasidėjo prieš gerą penketą metų (2012 m.), kai mano organizmas pradėjo reaguoti į vienus ar kitus maisto produktus. Reakcijos: nuo pykinimo iki viduriavimo ar net vėmimo. Pradžioje pasirodė, kiek keistokai, kad draugams suvalgius net mažesnes vieno ar kito patiekalo porcijas, reakcijos – “0”, man – atmetimo reakcija.
Pamenu vieną iš pirmųjų mano eksperimentų, susijusių su tikro, teisingo natūralaus maisto paieška. Užsukau į vieną vegetarinę kavinę, užsisakiau vegetarinį troškinį, na žinote tokį iš įvairių pupelių, česnakų, pomidorų ir pan. Padavėja atneša man, pradedu valgyti. Jaučiu, kad kiekvieną kąsnį man darosi sunkiau ir sunkiau nuryti. Jaučiu, kaip maistas tiesiog „stovi“ skrandyje. Pasidaro bloga. Išsikviečiu kavinės savininkę (ją pažįstu), klausiu, kaip buvo daromas troškinys. Ji nedrąsiai drioksteli: „pas mus būna daug žmonių pietų metu, tai mes pupeles naudojame konservuotas, na, tas žinai iš skardinių, pomidorų pastą taip pat“. Mano žvilgsnis sustingsta ties jos burna ir tarsi pritrūkstu žodžių. Padėkoju jai už atvirumą. Grįžtu prie savo staliuko, susimoku ir išeinu. Pradedu galvoti: jei jau vegetarinėje iš skardinių, tai paprastoje kavinėje kaip ir iš ko?
Jau tada suvokiu ir dėkoju savo organizmui, kad jis pradeda „atpažinti“ maistą, kuris mano kūnui naudingas ir atmesti tai, kas man neaktualu. Suprantu vieną tiesą: mano organizmas virsta lakmuso popierėliu, kuris indikuoja tinkamą ir netinkamą maistą. Ir visa tai įvyko palaipsniui, su laiku, sąmoningai, stebint ir eksperimentuojant skirtingas mitybos kryptis (nuo visavalgystės iki griežtos žaliavalgystės, pasninkavimų ir pan.).
Ir žinote ką, – pradėjau tiesiog dievinti organizmo „kerštą“ už „nekokybiškus degalus“. Aš jaučiu, kuo būna „marinuoti“ ale švieži burokėliai, kai sūryje yra karvės pieno priemaišų, kada salotų lapai buvo „reanimuoti“ naujam gyvenimui, kai maistas apdorojamas mikrobangine krosnele, ach, kai gertuvė būna ne iš kokybiško plastiko ar aliuminio, tinkamo naudoti su maistu, o kakava iš dirbtinų miltelių ir t.t.
Ir kasmet buvo tik stipriau, giliau, jau vis daugiau ir daugiau atrandant paaiškinamų, sąsajų su mano organizmu ar tam tikrais algoritmais. Tad pradėjau apie savo atradimus pasakoti. Vienam. Kitam. Trečiam. Seminarų, susitikimų metu. Jie – kitiems. Ir štai po kelių metų į mane pradėjo kreiptis žmonės, kompanijos, kurios nori „patikrinti“ produkto kokybę, t.y ar produktai iš tikrųjų tokie, kaip užrašyta ant etiketės. Oij, galiu tik pasakyti visko Lietuvoje yra. Deja, kad ir kaip gaila būtų pripažinti, kad etiketė – tai dar ne rodiklis. Nemažai naudojama mums žalingo acto, rafinuoto paslėpto cukraus, konservuotų ingredientų, skonių, kvapų, ilgo galiojimo stipriklių, dirbtinai apdorotų sudėtinių dalių produktuose ar patiekaluose. Žmonės tiesiog pradėjo prašyti, kur jie gali gauti, nusipirkti natūralaus kokybiško maisto. Tokių prašymų – visa jūra. Tad ir nusprendžiau imtis taisyti situaciją ir padėti.
Šis ženkliukas – kokybiško natūralaus maisto standartas. Išbandytas manęs ir rekomenduojamas. Ieškokite šio ženkliuko:
VILNIUJE (Lietuvos ūkininkų parduotuvėje –„ROOTS“ , FIT FOOD – skanaus šviežio maisto baruose, Kalvarijų turguje, B 3 paviljone, ūkininkė Kristina (linų sėmenų aliejus, medus, gumbinės daržovės), mano internetinėje parduotuvėje – EKO džiovinti vaisiai, supermaistas, natūralūs neadoroti vaisiai (vėl nuo rudens), fermentuoti gėrimai, daigai, uogų ir daržovių milteliai ir pan.)
KAUNE (Florance parduotuvė – išskirtiniai lietuviškų kanapių produktai).
Sąrašas nuolat pildomas. Užėję į šias kokybiško natūralaus maisto pardavimo vietas, NEUŽMIRŠKITE ištarti “Gintarė Jonaitytė” ir Jūs būsite nustebinti (geru patarimu, kiekio nuolaida, pakvietimais į skanaus gero maisto degustacijas ar pamokėles ir pan.), taip pat kviečiu žvilgterėti ir į mano elektroninę parduotuvę, kurioje jau atrinkti ir rekomenduojami natūralūs produktai.
O, jei ir Jūs abejojate ar produktas tikras, natūralus, kokybiškas, rašykite ambervita@ambervita.net.
Kurkime tikro natūralaus kokybiško maisto kultūrą Lietuvoje!