Kaip gelbėtis nuo vasaros karščių?

Tingisi dirbti, greitai pavargsti, pulsuojantis smilkinys ? Norisi tik ledų, šalto gėrimo ir  lįsti kur į šaltą vandenį ar bent jau apsipurkšti juo?

O, taip! 3 taip 😊

Tai, kaip išlikti gyvybingiems per intensyvių karščių laikotarpį, kai oro temperatūra siekia 30 ir net daugiau?

  1. Vengti produktų (arba suvartoti papildomo negazuoto, bet gali būti mineralinio vandens – 1 stiklinė prieš juos valgant), kurie išveda vandenį iš organizmo:
  • alkoholinių gėrimų (beje, alus labai dehidratuoja) ir labai labai sūrių užkandžių ar maisto produktų,
  • labai saldžių – energetiniai gėrimai, vaisvandeniai (saldūs gėrimai skatina troškulį, ne malšina, kelia kraujo spaudimą),
  • kofeino turinčių produktų (kofeinas yra diuretikas, pašalina skystį, taip pat papildomas krūvis kraujagyslėms).
  1. Gerti ne tik natūralų ar mineralinį vandenį, šaltą nesaldintą arbatą (mėtų, melisų, vaisinę), natūralias pomidorų sultis, bet ir vandenį su elektrolitais  – natriu, kaliu, magniu, nes prakaituodami mes netenkame dalies šių svarbių elektrolitų. Kaip jų gauti? O gi papildyti geriamą vandenį  daržovių ir uogų/vaisių milteliais: aviečių, mėlynių, juodųjų serbentų, (natūralūs kalis ir magnis), burokėlių (natūrali druska).

Labai skanūs lietuviški milteliai čia: https://ambervita.lt/produkto-kategorija/vaisiu-darzoviu-seklu-milteliai-supermaistas/

  1. Valgyti produktų, kuriuose yra natūralios druskos ir kitų elektrolitų – žuvies (lašišos), sūrių (feta, sūris sumėlynuoju pelėsiu, keptas varškės sūris ), bananų, lapinių salotų, arbūzų, ankštinių (pupelių, lešių), juodos duonos, pomidorų.
  2. Kuo mažiau valgyti sunkaus maisto, nes virškinimas padidina kūno gaminamą šilumą.
  3. Apsipurkšti rankas, veidą ir erdvę aplink save mažu purkštuvu, pripildytu šaltu vandeniu kai nėra galimybės kitoms vandens procedūroms
  4. Vėsinti riešus. Būtent juos, nes riešuose, kaip ir vidinėje alkūnių pusėje, po keliais ir ant kaklo yra aukštesnio spaudimo taškai. Jų atvėsinimas veikia visą organizmą. Užtenka 10 s pakišti riešus po šaltu vandeniu.
  5. Būti patalpoje, kurioje užtrauktos žaliuzės, užuolaidos, pageidautina – neatidarinėkite langų. Lauke visada karščiau, nei patalpoje.
  6. Masažuoti sulietę mažylio piršto ir nykščio pagalvėles, ir stipriai spauskite (1), pirštais gerai suspauskite ausų lezgelius (2), nykščiu su jėga spauskite įdubimą tarp smakro ir apatinės lūpos. Šie veiksmingi 3 min savimasažo pratimai stimuliuoja taškus, į kuriuos siunčiami signalai iš nervų sistemos ir smegenų, kad organizmui karšta
  7. Kondicionierių automobilyje naudoti saikingai (dėl galimo greito peršalimo), turėtų būti 4–6 laipsnių skirtumas tarp tos temperatūros, kokia yra lauke, ir tos, kokia yra automobilyje. Vežiotis užšaldytus butelius, sudrėkintas medvilninius audinius, tai gali natūraliai atšaldyti orą keliais laipsniais.
  8. Dėvėti šviesius, laisvus drabužius, kurie skatina oro cirkuliaciją ir prakaito garavimą, o tai padeda vėsinti kūną.

    s aš tai šias dienas praleidžiu dirbdama su drėgnu turbanu ant galvos (galvą saugoti nuo karščio svarbiausia), pakaitomis keldama vandens ir juodųjų serbentų gėrimų stiklines bei vėsindama kūno odą purkštuku 😊.

    Tikiuosi buvo naudinga, nepagailėk širdutės, pasidalink, išsisaugok.

Komentuoti


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Gauk įkvepiančias naujienas apie sveikatą tiesiai į savo el.paštą